نکات و جزئیات مهم آرایشی در میکاپ چهره

نکات و جزئیات مهم آرایشی در میکاپ چهره

میکاپ چهره یکی از مهارت‌های بسیار جذاب و کاربردی است که می‌تواند هم در زندگی روزمره و هم به‌عنوان یک منبع درآمدزایی مورداستفاده شما واقع شود. امروزه میکاپ متناسب با هر چهره، پوست و سلیقه‌ای انجام می‌گیرد و جزئیات بسیار زیادی را شامل می‌شود به‌طوری‌که یادگیری و تسلط کامل روی این مهارت سخت و زمان‌بر خواهد بود. جدا از اینکه میکاپ هر چهره با چهره دیگر متفاوت بوده و سطوح گوناگونی را شامل می‌شود، مجموعه‌ای از نکات و توصیه‌ها وجود دارند که تعهد به آنها برای پیاده‌سازی هرگونه آرایشی مهم و ضروری خواهد بود. در این متن قصد داریم با بیانی ساده چند نمونه از این نکات مهم را برای شما شرح دهیم.

پاک‌سازی پوست صوت و لب

اولین گام مهم برای اینکه مواد آرایشی به‌خوبی روی پوست صورت بنشینند، پاک‌سازی کامل پوست است. شما می‌توانید متناسب با نوع پوست خود، روتین‌های پوستی متفاوتی را اعمال کنید تا سایر آلودگی‌ها، جوش، آکنه و جوش‌های سرسیاه را از بین ببرید. خدمات فشیال و یا انواع اسکراب‌ها و لایه‌بردارها می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند. درصورتی‌که قصد پیاده‌سازی یک میکاپ سنگین را دارید حتماً از یک الی دو روز قبل به طور کامل پوست خود را پاک‌سازی کنید و پیش از آرایش از یک ماسک سبک مرطوب‌‌کننده و یا آب‌رسان کمک بگیرید.

پاک‌سازی پوست صوت و لب

در خصوص لب‌ها مهم است که بتوانید ترک‌ها و پوسته‌پوسته‌ها را از بین ببرید. اسکراب‌های مخصوص لب و استفاده مداوم از مرطوب‌کننده و ویتامین از جمله آیتم‌هایی هستند که جلوه‌ هرچه بهتر رژ لب و سایر میکاپ‌های ناحیه لب کمک خواهند کرد.

استفاده از قلمو و پدهای مناسب

مهم است که برای پخش هر یک از مواد آرایشی روی پوست از پدها و قلموهای مناسب استفاده نمایید. هر آیتم آرایشی مانند کانسیلر، کرم‌پودر، سایه و… متناسب با بافت و کاربرد خود نیاز به یک ابزار مشخص خواهند داشت. تهیه ست‌های کامل براش به شما این امکان را خواهد داد تا برای استفاده از هر ماده آرایشی کاملاً مجهز باشید. نکته مهم دیگر در خصوص استفاده از براش‌ها، توجه به سایز آنها است. هر نوع براش در ابعاد مختلفی طراحی خواهد شد. شما بایستی باتوجه‌به سبک میکاپ خود و جزئیات چهره، سایز مناسب برای هر قلمو و پد را تشخیص دهید. توجه به این مسائل به افزایش ظرافت میکاپ و نمای باکیفیت محصولات آرایشی کمک خواهد کرد.

استفاده از قلمو و پدهای مناسب

به‌عنوان نکته پایانی در این بخش لازم است ذکر کنیم که شست‌وشوی دقیق و استاندارد براش‌ها و پدها نیز بسیار مهم است. حتی اگر از این لوازم تنها برای صورت خود استفاده می‌کنید، مهم است که هرچند وقت یکبار آنها را بشویید. با این کار آلودگی‌ها را کاهش خواهید داد و باعث انتقال بهتر مواد آرایشی از سطح براش بر روی پوست خواهید شد.

زیرسازی و آماده‌سازی پوست

یکی دیگر از اقداماتی که لازم است حتماً به آن توجه داشته باشید، زیرسازی پوست است. در این مرحله ابتدا بایستی سطح پوست به طور کامل تمیز شود و سپس با کمک‌گرفتن از یک مرطوب‌کننده سبک (درصورتی‌که پوست خشک‌ است می‌توان از مرطوب‌کننده قوی‌تری استفاده کرد.) و یا پرایمر سطح پوست را برای میکاپ آماده نمایید. این اقدام برای هر نوع آرایشی حتی میکاپ‌های روزانه و سبک ضروری خواهد بود. با این اقدام ضمن افزایش قدرت کاور کرم‌پودر خود می‌توانید به حفظ سلامت پوست نیز کمک کنید.

زیرسازی و آماده‌سازی پوست

تثبیت آرایش

عواملی مانند تعریق و یا برخورد دست و پارچه با پوست صورت می‌توانند باعث پاک شدن میکاپ و یا کاهش جلوه آن شوند. برای اینکه بتوانید طول عمر میکاپ را افزایش دهید و اثر چنین عواملی را کم کنید بایستی از محصولات فیکس یا تثبیت کمک بگیرید. اسپری‌های فیکس و یا پودرهای فیکس در برندهای بسیار متنوع وجود خواهند داشت که شما می‌توانید از میان آنها دست به انتخاب بزنید. بهترین حالت برای اجرای یک میکاپ سنگین با ماندگاری بالا این است که از پودر فیکس برای تثبیت کانسیلر و خطوط کانتور خود کمک بگیرید و در انتهای کار با یک اسپری فیکس میکاپ را به پایان برسانید.

تثبیت آرایش

انتخاب لوازم‌آرایش متناسب با نوع پوست

مهم است که پیش از اجرای میکاپ نوع پوست را مشخص کنید. پوست می‌تواند خشک، چرب و یا مختلط باشد. باتوجه‌به نوع پوست انتخاب‌های متعددی در خصوص نوع کرم‌پودر، پرایمر و کانسیلر و مواد آرایشی مشابه خواهید داشت. با این کار می‌توانید میکاپ را با نقاط قوت و یا ضعف پوست سازگار کنید و نمای بهتری به دست بیاورید.

نکته دیگر توجه به رنگ پوست است. مهم است که حین انتخاب کرم‌ها و سایر لوازم آرایشی که به‌منظور کاور پوست یا فرم دهی صورت استفاده می‌شوند، به هماهنگی میان رنگ پوست و رنگ محصول دقت نمایید. در صورت عدم رعایت این اصل تفاوت رنگ پوست صورت شما با سایر قسمت‌ها بسیار محسوس خواهد بود که این مسئله نمایی مصنوعی و ناخوشایند خواهد داشت. به‌عنوان نکته تکمیل‌کننده این بخش لازم است یادآور شویم که درجه رنگی هر یک از آیتم‌های آرایش باید با سایر آیتم‌ها نیز هماهنگی و تناسب داشته باشد.

انتخاب لوازم آرایش متناسب با نوع پوست

کاور لک‌های صورت

برای اینکه بتوانید آثار لک و یا تیرگی‌های پوست را کاور کنید بهتر است ابتدا با پنکیک روشن یک‌لایه روی پوست بکشید و پس از جذب کامل آن با کرم‌پودر اصلی خود روی آن را بپوشانید. استفاده از دولایه کرم‌پودر یا پنکیک و کرم‌پودر هم‌رنگ در نواحی دارای لک باعث می‌شود، پوست صورت چند رنگ به نظر برسد.

کاور لک های صورت

شناسایی نقاط ضعف و قدرت چهره

پیش از اینکه میکاپ را شروع کنید، ویژگی‌های مثبت و منفی چهره را شناسایی نمایید و سپس در جهت برجسته‌کردن نقاط مثبت و رفع نقاط منفی آرایش را پیش ببرید. شخصی‌سازی میکاپ باتوجه‌به هر فرم صورت کمک می‌کند تا نتیجه نهایی طبیعی و رضایت‌بخش باشد علاوه بر این متد آرایشی مربوط به هر فرم صورت بسیار متنوع است.

شناسایی نقاط ضعف و قدرت چهره

جمع‌بندی

میکاپ چهره هنر و مهارت بسیار جذاب و کاربردی است که می‌توان با صرف وقت و توجه به یکسری نکات پایه در آن به تسلط رسید. تهیه لوازم آرایشی باکیفیت و متناسب با نوع پوست ضمن استفاده از ابزارهای استاندارد از اصول اولیه شروع یک آرایش یا میکاپ خواهند بود. سعی کنید همواره به‌سلامت و آماده‌سازی پوست و کیفیت لوازم آرایشی توجه کافی داشته باشید تا بدین شکل میکاپی جذاب را با حفظ سلامت و زیبایی پوست خود، پیاده‌سازی نمایید.

daderaya
ارسال دیدگاه